Get Adobe Flash player

Zasady pakowania

W tym dziale postaramy się jak najlepiej przedstawić prawidłowe metody zabezpieczenia przesyłki.

W standardowych przesyłkach nie należy wysyłać produktów spożywczych o krótkim terminie spożycia lub o określonych warunkach przechowywania – niedostosowanych do transportu kurierskiego np. nabiał i mięso.  Wszelkiego rodzaju butelki z cieczą, słoiki z konfiturami itp. należy dodatkowo zabezpieczyć oraz szczelnie owinąć folią w razie ich pęknięcia.

Na co zwrócić uwagę zanim zaczniemy pakować.

Najpierw musimy dokładnie przyjrzeć się naszemu przedmiotowi, przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na elementy wystające – w szczególności odstające części o ostrych krawędziach lub narażone na zniszczenie ze względu na ich słaby materiał, z którego zostały zrobione. Jeśli nasz przedmiot posiada wyżej wymienione elementy, należy je bezwzględnie zdemontować i zapakować w osobny sposób (np. wysyłając rower odkręcamy pedały oraz  przekręcamy kierownicę). Tym sposobem unikniemy sytuacji  w której to kurier może odmówić odebrania przesyłki ze względu na jej niewłaściwe zabezpieczenie.

 

W co zapakować naszą przesyłkę?

Opcja 1:

Przesyłane przedmioty najlepiej zapakować w gruby i mocny karton, który najlepiej spisuje się w tego rodzaju sytuacjach. Karton który użyjemy nie może być „w sam raz” dla naszej przesyłki, zwróć uwagę na fakt iż sam karton to dość słabe zabezpieczenie elementów kruchych jak np. szkło, porcelana czy figurki gliniane. Nasz karton powinien być na tyle duży, aby zabezpieczyć przedmiot dodając tzw. wypełniacza: styropian, pocięte gazety; miękki materiał lub podobne.
Opcja 2:

Pakowanie za pomocą folii np. czarny strecz, polega na owinięciu w szczelny sposób wysyłanego przedmiotu, pamiętajmy że możemy wysłać w ten sposób wyłącznie przedmioty bardzo mocne, które nie są narażone na  uszkodzenia w transporcie ze względu na ich wytrzymałość lub przeznaczenie. Pakowanie streczem można też zastosować przy fabrycznie zapakowanych produktach w obawie przed zniszczeniem opakowania ozdobnego.

Opakowanie nie może być uszkodzone!

Jeśli nasza paczka jest już gotowa, obejrzyj ją dokładnie czy nie posiada uszkodzeń na folii zabezpieczającej lub kartonie. W innym wypadku firma kurierska nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia przesyłki.